21.martā Cēsīs, koncertzālē “Cēsis” notiks konference “Es. Identitāte. Dati”, kuras fokusā būs cilvēks un viņa potenciāla atvēršana datu un digitalizācijas laikmetā. Konferencē aicināti piedalīties gan cēsinieki, gan interesenti no visas Latvijas, lai gūtu iedvesmu un jaunas idejas savai personīgajai, karjeras un biznesa izaugsmei.
Konferencē kopīgi tiks meklētas atbildes uz to, kas un kā ļauj cilvēkam “atlaist bremzes” un būt radošam un inovatīvam mūža garumā; kā mācīties visa mūža garumā; kas ir digitālā identitāte, kāpēc tā ir svarīga un ko dod; vai Cēsis (un ikviena cita Latvijas pilsēta) var kļūt par jauno Silīcija ieleju un citiem laikmetam svarīgiem jautājumiem.
Savos iedvesmas stāstos un pieredzē dalīsies Juris Žagars, aktieris un uzņēmējs, kurš paguvis savas dzīves laikā veiksmīgi darboties piecās profesijās, Dana Narvaiša, Cēsu jaunās sākumskolas dibinātāja un viena no talantīgākajām Latvijas pedagoģēm, Dainis Krieviņš, ārsts angioķirurgs, Jānis Jansons, WeBuildParks dibinātājs, Gvido Bajārs, Velosock dibinātājs, Dace Melbārde, kultūras ministre, Juris Pūce, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs un citi uzņēmēji, eksperti, pētnieki.
Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs: “Mūsdienās mācīties visa mūža garumā ir dzīves nepieciešamība. Visapkārt mums ir zināšanas, pieredze un inovācijas. Ja būsim atvērti un ieinteresēti šīs zināšanas tvert un izmantot Cēsu un visas Latvijas attīstībā, tad mūsu izaugsme būs straujāka. Mēs vēlamies panākt, ka ikviens cēsnieks ir daļa no pasaules izglītības telpas, tāpēc kopīgi ar partneriem meklēsim, kā to panākt. Konference “Es. Identitāte. Dati” ir pirmais solis ceļā uz to, un aicinām ikvienu būt kopā ar mums.”
IT uzņēmuma SQUALIO vadītājs un kustības “Valsts #196” vēstnieks Sandis Kolomenskis: “Ikviena Latvijas iedzīvotāja, ikviena Latvijas uzņēmuma rīcībā ir milzīga, bet ne vienmēr apjausta bagātība – dati un datu tehnoloģijas. Tieši tas ir mūsu digitālās identitātes un digitālā potenciāla pamatā, bet ne vienmēr zinām un protam šo potenciālu izmantot. Mūsu mērķis ir gada laikā attīstīt rīku, prasmju un iespēju kopumu savas digitālās identitātes stiprināšanai gan cēsiniekiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam.
Katra no trim konferences daļām fokusēsies uz vienu no cilvēka dzīves vissvarīgākajiem elementiem. Pirmā daļa “Cilvēks” koncentrēsies uz cilvēka identitāti, tās formu, robežām un transformāciju digitālajā laikmetā. Otrā daļa “Izglītība” pievērsīsies personīgajai izaugsmei mūža garumā. Trešā daļa “Bizness” aplūkos datu laikmeta nestās pārmaiņas un arī iespējas uzņēmējiem, klientu vēlmju transformāciju un citus ar uzņēmējdarbību saistītus jautājumus.
Konference ir bezmaksas, vairāk informācijas un iespēja reģistrēties konferencei – mājaslapā www.identitate.lv.
Konference ir pirmais kustības “Valsts #196” ietvaros notiekošais pasākums. Kustības mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju digitālās identitātes nostiprināšanu un attīstīšanu datu tehnoloģiju laikmetā. Gada laikā taps rīku, prasmju un iespēju kopums jeb “digitālā mugursoma”, kas būs pieejama ikvienam interesentam. Pasaulē šobrīd ir 195 valstis, “Valsts #196″ simbolizē pasauli bez robežām savu zināšanu attīstīšanai un iespēju realizēšanai.” “Valsts #196” iniciators ir IT uzņēmums SQUALIO, tajā jau apvienojušies desmit partneri – Ekonomikas ministrija, Cēsu novada pašvaldība, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas IT klasteris, Latvijas IKT asociācija, IT uzņēmumi Microsoft Latvia, Draugiem Group, Cēsu koprades Skola6.